Olszowa położona jest we wschodniej części województwa opolskiego, tuż przy granicy z województwem śląskim. Pod względem komunikacyjnym miejscowość wyróżnia się znakomitą dostępnością, wynikającą z bliskości jednej z głównych arterii drogowych w południowej Polsce – autostrady A4, a także położeniu w sąsiedztwie aglomeracji górnośląskiej – największego obszaru miejskiego w Polsce. Olszowa posiada własny węzeł autostradowy, co zapewnia jej znakomitą łączność z większością dużych miast w Polsce. 

Autostrada A4 to fragment głównego korytarza transportowego w tej części Europy. Łączy ona przejście graniczne w Zgorzelcu na granicy z Niemcami z Korczową na granicy z Ukrainą i jest jak na razie jedyną zrealizowaną do końca autostradą w Polsce. Dzięki niej zapewniona jest dobra komunikacja z największymi miastami na południu:

 • Kraków – 146 km (1 godz. 30 min. jazdy)
 • Wrocław – 130 km (1 godz. 15 min. jazdy)
 • Katowice – 70 km (40 min. jazdy)
 • Rzeszów – 310 km (2 godz.45 min. jazdy)
 • Opole – 40 km (30 min. jazdy)
 • Legnica – 190 km (1 godz. 35 min. jazdy)

W odległości 45 km (20 minut jazdy)od Olszowy, pod Gliwicami autostrada A4 krzyżuje się z autostradą A1, która jest głównym korytarzem transportowym na linii północ-południe, łącząc porty nad Bałtykiem z południem Europy. Obecnie trwa realizacja brakującego odcinka autostrady, pomiędzy lotniskiem w Pyrzowicach a Częstochową, który ma zostać ukończony do 2019 roku. Nawet bez tej inwestycji Olszowa ma za pośrednictwem A1 i dróg szybkiego ruchu i ekspresowych bardzo dobre połączenie z Warszawą, a także z innymi dużymi miastami w Polsce – Łodzią, Poznaniem i Gdańskiem:

 • Warszawa – 320 km (3 godz. 30 min. jazdy)
 • Łódź – 230 km (2 godz. 45 min. jazdy)
 • Poznań – 310 km (3 godz. 30 min jazdy)
 • Gdańsk – 550 km (5 godz. jazdy)

Dzięki położeniu na południu Polski, w bliskości granicy z Czechami jest także miejsce znakomicie skomunikowane z innymi krajami Europy Środkowej. W promieniu około 500 km znajduje się pięć stolic, będących jednocześnie dużymi ośrodkami przemysłowymi, naukowymi i kulturalnymi:

 • Berlin – 460 km (4 godz. jazdy)
 • Praga – 480 km (4 godz. 15 min. jazdy)
 • Bratysława – 400 km (3 godz. 30 min. jazdy)
 • Wiedeń – 400 km (3 godz. 45 min. jazdy)
 • Budapeszt – 520 km (5 godz. 30 min. jazdy)
 • Brno – 270 km (2 godz. 15 min. jazdy)
 • Ostrawa – 115 km (1 godz. jazdy)

Olszowa ma także bardzo dobrze z komunikowana z trzema międzynarodowymi portami lotniczymi w Polsce – Kraków Balice, Katowice Pyrzowice, Wrocław, a także z wielkimi portami lotniczymi w Warszawie, Berlinie i Wiedniu. Do największego kontynentalnego portu lotniczego we Frankfurcie nad Menem jest 830 km jazdy w całości autostradą, co zajmuje około 7,5 godz.

Zupełnie wyjątkową punktu widzenia inwestycyjnego jest możliwość korzystania także z transportu wodnego. Olszowa jest bowiem położona zaledwie 10 km od miasta Ujazd leżącego nad Kanałem Gliwickim. Daje to możliwość transportu towarów drogą wodną, w kierunku Wrocławia i Szczecina nad Bałtykiem.

Mapa Polski z lokalizacją
Mapa Polski z lokalizacją

„Olszowa succes fields” położona jest zaledwie 38km od jednego z największych miast Aglomeracji Górnośląskiej - Gliwic. Czas jazdy autostradą A4 wynosi 25 minut. W Gliwicach znajduje się Podstrefa Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej licząca ok. 981ha.

Teren „Olszowa success fields” znajduje się między dwoma zjazdami autostradowymi - „Olszowa” i „Nogowczyce”. Są to położone względem siebie w najmniejszej odległości zjazdy na całej długości autostrady A4.

W pobliżu znajdują się trzy obiekty przemysłowo - wytwórcze o znaczeniu ponadlokalnym. Jest to odlewnia magnezu Polmag, zakład produkcyjny Haba-Beton oraz fabryka krzeseł Qualichairs. Swój punkt logistyczny ma tutaj również FM Logistic.

Dodatkowo, atrakcją regionu jest park miniatur oraz ośrodek agroturystyczny.

Ośrodki przemysłu
Ośrodki przemysłu

Teren „Olszowa success fields” znajduje się między dwoma zjazdami autostradowymi - „Olszowa” i „Nogowczyce”.

Są to położone względem siebie w najmniejszej odległości zjazdy na całej długości autostrady A4.

Położenie Olszowa - Gliwice
Położenie Olszowa - Gliwice
Mapa z węzłami autostradowymi
Mapa z węzłami autostradowymi
Olszowa success fields
Olszowa success fields